توصیه هایی در فروشندگی(قائل شدن اعتبار برای خود)

 توصیه هایی در فروشندگی(قائل شدن اعتبار برای خود)

درباره خودتان هم صحبت کنید ولی فروتن باشید. این دو مساله جدا از هم  نیستندو می خواهیم شما یاد بگیرید چگونه هر دو کار را با هم انجام دهید.
هیچ عیب و ننگی نیست که شما وارد دفتر مشتری خود شوید و با کمال غرور و اعتماد درباره کار یا کارهایی که انجام می دهید صحبت کنید.بسیاری از فروشندگان به نظر می رسد کاملا قبول نکرده اند که برای چه کاری به دیدن مشتری رفته اند! تنها نکته ای که در این رابطه باید به خاطر بسپارید این است که آدمی خودخواه و متفرعن جلوه نکنید. خوشبختانه اجتناب از این امر کار چندان مشکلی نیست.

اعتماد به نفس متعادل
وقتی وارد دفتر یک مشتری می شوید هدفتان القای احساس موفقیت ، اعتماد به نفس و انعطاف پذیری است. این را خودخواهی یا تفرعن نمی گویند بلکه « حرفه ای» بودن را می رساند و شما باید به این خواسته خود احترام بگذارید و به آن ببالید. شما باید بتوانید درباره چیزهایی که موفقیت شما را رقم زده اند ، با ذکر جزئیات کافی ، صحبت کنید.
نمی خواهم بگویم با بالیدن به شکل و شمایل کودکان خود و یا با آب و تاب صحبت کردن از مهارت خودتان در بازی گلف و یا اینکه به چه راحتی پول درمی آورید ، طرف را بیزار و خسته کنید مهم نیست که صحبت شما چطور ختم شود ولی این مسابقه ای است که هیچگاه در آن برنده نخواهید شد.
توصیه من این است که با کمال شجاعت و در عین حال ، با فروتنی ، درباره موفقیت خودتان در شغلی که انتخاب کرده اید صحبت کنید . این کار به ظرافت زیاد نیاز دارد . اولا باید یاد بگیرید وضعیت ها را خوب درک کنید. باید یاد بگیرید چه زمانی لازم  است عقب نشینی نمایید.  باید بدانید چیزی که در مورد یک مشتری و در یک وضعیت خاص ، مفید خواهد بود ممکن است در مورد مشتری دیگر و یا در یک وضعیت دیگر موثر نباشد . آنچه می خواهم بگویم این است که اگر یاد بگیرید علائم و نشانه ها را درست تفسیر کنید ، ممکن است بیش از حد توان تحمل طرف صحبت خود ، پیش بروید و موجب انزجار او شوید که امری خطرناک است. لازم است در این باره بیشتر فکر کنید، زیرا بسیاری از فروشندگان هستند که با حرافی و وراجی زیاد ، موجب انزجار مشتری می شوند. حداقل با این روش می توانید مطمئن باشید که ناخواسته به آنجا کشیده نمی شویدکه به صورت یک فروشنده وراج و لاف زن جلوه کنید.
حرف هایتان را بزنید
بله ، البته در این کار تا حدی خطر وجود دارد ، اما به نظر من خطری است که ارزش آن را دارد که به آن تن دهید.
با اولین مشتری که ملاقات می کنید این شیوه را امتحان کنید و ببینید چه پیش می آید:
« آه مایکل ، خیلی خوشحالم که با شما ملاقات کرده ام. این واقعا هفته ی بزرگی برای ما بود و ما توانستیم پروژه ی فلان را کامل کنیم . اجازه بدهید آن را برایتان توضیح بدهم.»
این کسی است که حوادث را می سازد!
این با رفرض کنید قدم به مطب یک پزشک نهاده اید. در لحظه ای که قدم به به درون می گذارید ، متوجه می شوید که دکتر بیمارتر از شما به نظر می رسد. مرتب عطسه و سرفه می کند و در عین حال ، یک سیگار برگ بزرگ در میان انگشتانش نظرتان را جلب می کند . می بینید هنگام راه رفتن کمی تلو تلو می زند و در هنگام تمرکز بر روی اشیا دچار مشکل است. آیا این مرد می تواند همان کسی باشد که می خواهید مشکل سلامتی شما را رفع کند؟
برای بسیاری از افراد حرفه ای ، مردم بر دو نوعند: آنهایی که به هر چیزی که دست بزنند به ارزش آن می افزایند و آنهایی که باعث می شوند از ارزش هر چیزی که  لمس می کنند کم شود. باید ثابت کنید که از گروه اول هستید. ارزش خود را نشان دهید ! آن را اعلام کنید ! حتی آن را از بالای بام با فریاد بلند برای همگان جار بزنید! البته باید این را را به نحوی انجام دهید که وانمود نشود که می خواهید بر دیگران برتری یابید.
فقط در این صورت است که تجلیل از خودتان به عنوان یک نقطه اتکا و امنیت تلقی خواهد شد. در این صورت است که تمجید از خودتان را خودخواهی در نظر نخواهند گرفت و این تبلیغ نه تنها موجب انزجار نخواهد شد بلکه برای شما احترام نیز به بار می آورد. این اطمینان را به وجود می آورد که شما می توانید وظیفه ای را که به عهده تان قرار گرفته است به خوبی انجان دهید.
 

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش