کپی رایت در وب

کپی رایت در وب

به خاطرداشته باشید که شما نه تنها برای مخاطبان انسانی خود در حال کپی رایت هستید ، بلکه عنکبوت های موتور جستجو یا ربات ها هم کلمات مورد استفاده شما را در آن کپی می خوانند (ایندکس گذاری می کنند).
بنابراین کلمات مورد استفاده باید شامل عبارات کلیدی باشند که کاربران احتمالا در موتورهای جستجو ، به دنبال آنها می گردند .از ویژگی های نوشتار خوب آن است که باید دقیق باشد و طی مدت زمان طولانی ، اعتبار و وفاداری خود را حفظ کند . درباره چیزی که از توان شما خارج است به کسی قول ندهید . مشتریان خود را فریب ندهید . این کار ، تکرار انجام معاملات با آنها و همچنین کسب وکار ارجاع شده را ازبین می برد. از این رو برای کپی رایت وب مطلوب از CRABS ( بخش بخش ، مرتبط ، دقیق ، خلاصه و قابل مرور ) استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که بهترین مطالب را در آخر مطالب خود نیاورید ، به خاطراین که آن دسته از خوانندگان که فقط بخش های اول را مرور می کنند ، آن را نمی بینند و دیگر آنکه دیگر خوانندگان پیمایش نمی کنند.
نکته با اهمیت آنکه فهرست و اسامی مورداستفاده در تیترها و علائم راهنما را فراموش نکنید. تگ ها و نشانهای مختلف می توانند احساس بسیار متفاوتی را القا کنند . بررسی در خصوص ردیابی چشم (www.poynter.org ) حاکی از آن است که ، در بدو امر چشمان خریداران در وب ، به جای آن که متوجه تصاویر بشود متوجه تیترها می شود. سر تیترهای مختلف را تست کنید تا دریابید کدام یک از آنها بهترین clickthrough را به همراه دارد.
ده قانون برتر Gerry McGovern درباره کپی رایت
این ها ده قانون برتر (Gerry McGovern   (www.gerrymcgovern.com هستند.
به این فکر کنید که آیا این قوانین در مورد سایر رسانه ها کاربرد دارند آیا سازمان شما در وب سایت خودتان به این اهداف دست پیدا کرده است یا خیر.
1- صادق باشید . کاغذ هیچ گاه جوهر را رد نمی کند . وب سایت ها هرگز تبلیغات را رد نمی کنند اگر نمی توانید ظرف 24 ساعت کالایی را تحویل دهید ، قول ندهید .
2- ساده ، شفاف و دقیق باشید . زمان ، نادرترین منبع به شمار می آید ، بنابراین هنگامی که بایک جمله ، کار پیش می رود ، هرگز از پنج جمله استفاده نکنید . از زبان  فنی استفاده نکنید امروزه مردم به اندازه کافی مشغله فکری دارند .
3- پیشنهاد خود را به طور کامل آشکار بیان کنید . دقیقا چه چیزی را می فروشید ؟
4- محدودیت های محصول خود را با آنها در میان بگذارید . 
5- نحوه اجرای کار را به طور شفاف بیان کنید . اگر به آنچه که ارائه می دهید علاقه دارند چگونه باید برای خرید اقدام کنند ؟
6- اگر نمی توانید آیتم هایی را برای مشتریان خاصی تامین کنید ، آنها را فورا در جریان این موضوع قرار دهید . هیچ چیز بدتر از این نیست که آنها در آخرین دقیقه دریابند که امکان تامین کالا از طریق شما برای آنها وجود ندارد.
7- ویرایش کنید! ویرایش کنید! ویرایش کنید! هیچ گاه مقاله ای نیست که نتوان آن را از آنچه هست ، کوتاه تر کرد.
8- جزئیات را به آنها بگویید اگر آنها مایل هستند مطالب بیشتری راجع به مشخصات محصولی خاص بدانند ، این فرصت را در اختیار آنها قرار دهید.
9- برای وب بنویسید . از این که مشتریان را مجبور کنید اسنادی را با فرمت word , powerpoint ,  یا pdf  دانلود کنند ، پرهیز کنید مگر آنکه دانلود به این ترتیب ، به عنوان جایگزین برای آنها  تعیین شده باشد.
10- آن را روی شماره نه رها کنید! اگر می خواهید " قانون ده ماده ای " درست کنید ولی تنها می توانید تعداد نه قانون را ذکر کنید ،  آن را تا همان قانون شماره نه بنویسید و رها کنید.
کپی رایت برای وب سایت ها با بروشورها و mail shot ها متفاوت است . بخش بخش ، مرتبط ، دقیق ، مختصر و قابل پویش . به نحوی بنویسید که متن ، قابل مرور اجمالی باشد و به جزئیات توجه شود : حتی کلمات مورد استفاده در signpost ها که شخصیت یا احساسی متفاوت را برای سایت خلق می کنند.
 
 

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش