مقدمه ای بر طراحی سایت

مقدمه ای بر طراحی سایت

طراحی وب سایت = عملکرد + محتوا + فرم + سازماندهی + تعامل  

با ترکیب این عناصر می توان وب سایتی را طراحی کرد که معدود افرادی قادر به ایجاد آن هستند ، چرا که موفقیت ، مستلزم آن است که
طیفی از مهارت ها را در اختیار داشته باشیم . شرکت ها باید مهارت های داخلی خود را تحت کنترل درآورند و یا از شرکت های تخصصی در طراحی وب سایت استفاده کنند.
در این مطلب به بیان عوامل موفقیت در این زمینه می پردازیم:
- توانمندی (accessibility)
این ویژگی باید در تمامی وب سایت ها وجود داشته باشد ، چرا که مطابق با قانون ناتوانی و تبعیض ، یک ضرورت قانونی به حساب می آید . طراحی توانمند از کاربران معلول سایت ها و کاربرانی که دارای معلولیت حرکتی هستند ، حمایت می کند .هم چنین این طراحی به کاربران دیگر کمک می کند با طیفی از مرورگر های وب و با استفاده از ابزارهای مختلف همچون تلفن همراه یا PDA ها به سایت دسترسی پیدا کنند و در ضمن به بهینه سازی موتور جست و جو هم کمک می کند.
- طراحی کاربر محور و قابلیت استفاده (usability)
بازدید کنندگان یک سایت کاربر پسند می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را جستجو کنند و تجربه رضایت بخشی داشته باشند و عملیات خود را به طور موثری کامل کنند. طراحی وب سایت کاربر محور ، ضرورتی است که اطمینان می دهد وب سایت مورد نظر با نیازمندی های بازدید کنندگان مطابقت دارد . اقدام کلیدی در این خصوص عبارت است از : شناسایی سوژه های مناسب ، گشت وگذار مشتریان و محتوای مورد نظر.
- معماری اطلاعاتی و قابلیت یافتن
تحلیل و طراحی سیستم دارای ساختار سالم و نام گذاری محتوا در سرواژه ها و پیمایش برای کمک به قابلیت جستجو از طریق پیمایش استاندارد و جستجوی درون سایت ضروری است.
بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
اگر seo در طراحی سایت و در سیستم های مدیریت محتوا لحاظ نگردد ، ربات های موتورهای جستجو نمی توانند در میان محتوا پیمایش کنند و به این ترتیت ارتباط صفحات مختلف ، نامشخص می ماند.
- استانداردهای وب
تطابق با استانداردها جهت ایجاد پایداری در روش کدگذاری و نمایش سایت ها در مرورگرهای مختلف به گونه ای که از طریق کنسرسیوم وب جهان گستر (www.w3.org) و  (www.webstandards.org) اعلام می شوند.
- پیگیری ، جهت ارائه نتایج تجاری
طراحی شما باید به گونه ای باشد که بر محتوای خاص و جستجوهایی که در سایت انجام می پذیرد تاکید داشته باشد تا سایت شما را به اهداف خودش برساند. کاربران را نباید به گونه ای رها کرد که به تمام محتوای سایت ، دسترسی داشته باشند ، بلکه ارزشمندترین محتوای سایت باید اولویت بندی شود. این کار مشابه کار سوپرمارکتی است که برای ارتقای محصولات خاص از merchandidign (بالابردن میزان فروش با ارسال کالا به بازار مناسب ، در زمان مناسب و اجرای تبلیغات ماهرانه) استفاده می کند. همچنین به مطالعه روان شناسی جذب مشتریان نیاز است تا محتوا، پیام و طراحی بصری درک شود که بر ادراک مشتریان تاثیرگذار است.
- طراحی بصری
تجربه یک برند و سایت در ذهن ها باقی نمی ماند مگر آن که طراحی بصری آن ، محرک(انرژی زا) بوده و با آنچه که بازدید کننده از برند مربوط انتظار دارد ، مطابقت داشته باشد.
- تحلیل وب
تحلیل سفرهای بازدید کنندگان می تواند به بهبود پیمایش و حرکت به سوی اهداف مختلف سایت کمک کند.
- فرایند برنامه ریزی و بهبود بازاریابی از طریق اینترنت
وب سایت باید در جهان گسترده ای که از اهداف مختلف سازمانی ، پشتیبانی می کند قرار گیرد و برای حصول این اهداف، با دیگر کانال های فروش یکپارچه و دائما بررسی شود و بهبود پیدا کند.

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش