سه اشتباه رایج در کسب و کارهای اینترنتی

سه اشتباه رایج در کسب و کارهای اینترنتی

هدفمان از کسب و کار اینترنتی چیست؟ همه ما شنیده ایم که برای آغاز هر کار، به محرکی قوی و شور و شوق فراوان، احتیاج است. اما داشتن این حرارت اولیه به تنهایی کاری از پیش نمی برد. شما به یک برنامه احتیاج دارید. 
در زمینه تجارتتان، درخصوص مشتریان و رقبای خود عمیقا تحقیق کنید و یک مدل حقیقی و مفید برای تجارت خود ساخته و روی یک سوال مهم تکیه کنید:
چگونه می خواهید پول در بیاورید؟
فرض کنید که در صدد باز کردن یک مغازه هستید .محلی را انتخاب می کنید که باید هزینه اجاره آنرا بپردازید .ممکن است مخارج زیادی نیز برای تهیه دکورمناسب متحمل شوید بدون آنکه به نحوه بازگشت این هزینه ها بیاندیشید. محصولات شما کامل نیستند و به فکر بازاریابی هم نیستید. قطعا پس از چند ماه تجارت شما سقوط خواهد کرد. 
بازاریابی به عبارتی میتوان گفت هدف و سرمایه گذاری برروی محصولات می باشد اگربر محصولات خود بازاریابی و یا هدفگیری نداشته باشید نمیتوانید به آن صورت دلخواه فروش داشته باشید .
ارزان فروشی 
تازه کاران کسب و کار اینترنتی نیز گاهی فریب کمیت را میخورند و به کیفیت اهمیت نمی دهند. آنها در این فکر هستند که اگر جنس های ارزان قیمت را عرضه کنند، فروش بهتری خواهند داشت وبزودی میلیونر خواهند شد. اما این تصور غلط است.
نوپایان کسب و کار اینترنتی قیمت های محصولات و خدمات خود را بسیار پائین در نظر میگیرند و به این ترتیب در طول زندگی کاری خود نگران پول درآوردن خواهند بود و حتی زمانی که سفارشی دریافت میکنند، خوشحال نخواهند شد زیرا فروش برای آنها سود کافی به همراه نخواهد داشت. و از طرفی یک نکته خیلی مهم در بخش فروش را که در کاره شان رعایت نکرده اند این است که برای محصولات و کالاهای خود توجیه قیمتی ندارند.
قبل از قیمت گذاری، همه چیز را بسنجید. هزینه های ثابت و متغیر را محاسبه کنید. روشهای تجاری و قیمت های رقبا را مورد توجه قرار دهید و استراتژی فروش و بازاریابی خود را بهینه کرده و درآمد قابل قبول خود را در نظر آورید. 
ما معتقد هستیم که شما می بایست به هر میزان که در زمینه وب سایت خود سرمایه گذاری می کنید، باید برگشت سرمایه و مشتری داشته باشید.
یک بازاریاب باید تا جایی که میتواند و در هر زمان، از این عامل و شاخص مهم استفاده کند و آن را به کار گیرد. به طور مثال باید بتواند با استفاده از این حس خود، تمایل و علاقه مشتریان را شناسایی کرده و در جهت ایجاد و تثبیت قرارداد با مشتریان به کار گیرد. 
به طور کلی میتوان گفت، برقراری ارتباط موفق با مشتریان از طریق کنجکاوی ما در علایق و نیازهای مشتریان حاصل میشود چرا که مشتریان مختلف علایق و سلایق مختلفی دارند، برای برخی کیفیت مهمتر است و برای برخی قیمت، برای برخی رفتار فروشنده مهمتر از کالایی است که می خرند و برای گروهی دیگر نه . 
باید بدانیم که صرفاً ارزان بودن کالایی، تنها شاخص مورد پسند مشتری نیست چرا که گروهی قلیلی از مردم ، دوست دارند احساس کنند که میتوانند بهترین ها را بخورند و بپوشند و اگربا آنها طوری رفتار شود که استطاعت چیزی را ندارند، دل آزرده میشوند.مردم عمدتاً بیش ترچیزها را با قیمت و ارزش مادی تخمین میزنند، حتما ضرب المثل معروف «مردم عقلشان به چشمشان است » را شنیده اید. این ضرب المثل حتی در میان سایر جوامع نیز مصداق دارد. برای نمونه فروشگاه بزرگی در حومه لس آنجلس در شب عید کریسمس، کلاهی را به مبلغ 1000 دلار به معرض نمایش گذاشته بود، جمعیت خانم هایی که برای دیدن آن کلاه آمده بودند آنقدر زیاد بود که همه آنها در فروشگاه نمی گنجیدند وعده ای در بیرون فروشگاه منتظر ورود بودند.
بازاریاب موفق نیز باید این عامل را در روانشناسی فروش به کار بگیرد.

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش