زیبایی شناسی در طراحی سایت

زیبایی شناسی در طراحی سایت

زیبایی شناسی = گرافیک + رنگ + شیوه + چیدمان و صفحه آرایی 
طراحی وب سایت به صورت کارآمد دربرگیرنده فرم و عملکرد است . فرم یعنی زیبایی شناسی ایجاد شده به واسطه طراحی بصری وعملکرد یعنی تعامل ، پیمایش و ساختار .
سایت دارای زیبایی شناسی قوی می تواند به ارتباط ارزشهای ضروری برند کمک کند . استفاده از گرافیک ، رنگ ، شیوه ، چیدمان و صفحه آرایی ، زیبایی شناسی را ایجاد می کنند . همه این عوامل شخصیت سایت را تشکیل می دهند . 
شخصیت سایت 
عباراتی که در آنها می توان در توصیف شخصیت سایت استفاده کرد ، مثل همان عباراتی هستند که در مورد افراد کاربرد دارند : رسمی ، شوخی آمیز یا سرگرم کننده یا حرفه ای و جدی . این عوامل باید با برند مورد نظر هم خوانی داشته باشند.
طراحی بصری
اولین بازدیدها مهم هستند ، چه در دنیای واقعی و چه از طریق وب سایت . طراحی بصری سایت برای جلب اعتماد دیگران اهمیت دارد و خاطره ای در ذهن بازدید کنندگان از سایت به جا می گذارد.
بزرگترین خطا در طراحی بصری سایت عدم رعایت تعادل در آن است . طراحان ، باید طراحی بصری متعادلی را خلق کنند که توجه را به خود جلب کرده و در عین حال روی توانمندی ، قابلیت استفاده ، ترغیب و ساخت برند کار کنند . یک راه برای کمک به تحقق این موضوع ، استفاده از بخش های مختلف صفحه نمایش است تا این عناصر را حاصل کند.
رنگ 
ترکیب رنگ های مورد استفاده موضوع با اهمیتی است ، چرا که رنگ ها احساس هایی را در مورد سایت و برند مربوطه به وجود می آورند . انتخاب رنگ ها باید درست باشد به عنوان مثال :
      - انتخاب رنگ به گونه ای باشد که شخصیت را با مخاطب هدف منطبق سازد
      - انتخاب رنگ به گونه ای باشد که با برند مورد نظر هم خوانی داشته باشد
      - انتخاب رنگ مناسب برای قابلیت استفاده و توانمندی 
دماهای مختلف رنگ ها ، مثل قرمز و نارنجی گرم ، احساسات مختلف را در مخاطب به وجود می آورد و رنگ های آبی و سبز سرد می توانند نگاه حرفه ای تری را ارائه دهند. البته هر رنگ دارای معنا ونماد خاصی است .
مساله دیگری که باید لحاظ شود ، فضای خالی (یا ته رنگ های پس زمینه) است . فضای خالی می تواند میزان جلب توجه را بالا ببرد و قابلیت استفاده را افزایش دهد . اما در این مساله هم باید توازن برقرار شود ، چرا که باید بازدید کنندگان سایت برای رسیدن به محتوای سایت ، بیشتر به سمت پایین صفحه ، پیمایش کنند. 
روان شناسان اثر ماندگار اولین بازدید روی انسان را " اثر halo " می نامند : اگر بتوانید با طراحی جذاب ، افراد را مجذوب خود کنید ، امکان بیشتری وجود دارد که آنها را از سایر خطاهای جزئی سایت شما ، صرف نظر کنند و محتوای واقعی آن را به نحوی مطلوب تر ، ارزیابی کنند.
این مساله به سبب " تمایل مربوط به شناخت " است . افراد از این که حق با آنها باشد لذت می برند ، بنابراین ادامه استفاده از وب سایتی که تجربه اولیه خوبی در اذهان داشته باشد به " اثبات " این مثاله کمک می کند که آنها تصمیم اولیه خوبی گرفته اند. 
زیبایی شناسی متشکل از گرافیک ، رنگ ، شیوه و شخصیت است . بسیاری از وب سایت ها بیش از حد به گرافیک می پردازند ، به طوری که از توانایی و شکیبایی مخاطبان خود برای رویت آن ها غافل می شوند . طراحان وب باید محدودیت های مربوط به مودم های مختلف ، وضوح تصاویر ، نمایش رنگ ها ، برنامه های مرورگر و البته مخاطبان را لحاظ کنند . بسیاری از طراحان دوست ندارند طراحی را بر اساس کوچکترین مخرج مشترک انجام دهند ، اما با لحاظ کردن این مساله ، بیشترین مخاطبان را دارند.
 

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش