روانشناسی رنگ ها در طراحی وبسایت(۲)

روانشناسی رنگ ها در طراحی وبسایت(۲)

روانشناسی رنگ سبز
رنگ سبز برای هماهنگی و حفظ تعادل عناصر کاربرد دارد. سبز با مفاهیم رشد و پویایی، تندرستی، باروری، طبیعت، سخاوت، ثروت، آرامش، موفقیت، صلح همخوانی دارد.پردازش رنگ سبز توسط چشم به سادگی انجام می‌شود. رنگ سبز برای وب سایت‌هایی در زمینه طبیعت ،علمی، جهانگردی، منابع انسانی و … متناسب می باشد و برای طراحی سایت‌هایی با موضوع  کالاهای لوکس، تکنولوژی توصیه نمی شود.

روانشناسی رنگ آبی
رنگ آبی مرتبط با مضامین چون شایستگی، اعتماد، کیفیت، وفاداری، آرامش، اعتماد، پایداری، منطق، وفاداری، بازدهی و امنیت است. رنگ آبی هر چه روشنتر باشد مفاهیمی چون طراوت و انرژی‌بخشی راالقا می کند.
شرکت‌های بزرگ و بانک‌ها اغلب از رنگ آبی استفاده می کنند چون سبب جلب اعتماد فراوان است. برای طراحی سایت‌هایی با موضوع بهداشت، تکنولوژی سطح بالا،  دندانپزشکی، علوم پایه، دولت و موارد اینچنینی متناسب است.
استفاده بیش ازحد از رنگ آبی سبب سرد ی وبی روحی وبسایت می شود وباعث بی اشتهایی است، پس برای طراحی وبسایت‌هایی با موضوع غذا متناسب نیست.
روانشناسی رنگ مشکی
رنگ مشکی نماد قدرت است و اغلب با مفاهیمی چون کمال، پایداری،ظرافت، ثبات، پایداری، تجملات و هوش همخوانی دارد. این رنگ ن می‌تواند القا کننده ی مرگ، راز و رمز و شرارت باشد.
با توجه به رنگ‌هایی که در کنار مشکی استفاده می شود رنگ مشکی می تواند زیبا و سنتی یا مدرن باشد. رنگ مشکی متناسب برای بازاریابی، کالاهای لوکس، مد و فشن، لوازم آرایشی است.
اگر از رنگ مشکی استفاده بیش از اندازه کنید شما را از هدف وبسایت دور می کند و ممکن است احساس شر و کلاهبرداری واسترس به کاربر بدهد.
 

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش