تکنیک های مفید در فروش

تکنیک های مفید در فروش

۱-به مشتریانی که فعال نیستند رجوع کنید

طبق آمار, جذب مشتری جدید ۵ تا ۱۰ برابر نسبت به حفظ مشتری فعلی هزینه براست.متاسفانه در ایران برعکس این قضیه اتفاق میفته و به مشتریان جدید اهمیت بیشتری داده می شود به این روش روش دمبلی گفته می شود.

در این روش مشتری های قدیمی و راضی خدمات کمتر و قیمت بالاتری پرداخت می کنند و مشتر های جدید و اهل چانه زنی خدمات بیشتر و تخفیف بیشتری دریافت می کنند.این کار خطرناکی برای هر کسب و کاریست.همه کسب وکارها یک سری مشتریانی دارن که متاسفانه مدت هاست که بهشان سر نزده اند.
به سراغ اسناد و فاکتورها و سیستم حسابداری و دفترچه تلفن خود روید ببینید کدام یک از مشتریانتان مدت طولانیست که از شما خرید نکرده اند یا با شما ارتباطی ندارند به سراغ آنها روید و اگر در این مدت سراغ رقیب شما رفته اند با یک پیشنهاد عالی آنها را به خرید از خودتان ترغیب کنید .
اگر با مشتری ارتباط برقرار کردید و او اعلام بی نیازی کرد از او بخواهید کسانیکه به کالای شما نیاز دارند را معرفی کند.
۲-بیش فروشی کردن به مشتریان فعلی
زمانیکه یک مشتری از شما خرید می کند به فروختن تنها یک کالا اکتفا نکنید.
طبق تحقیقات مشتریان جدید در خرید اول دقت و وسواس زیادی به خرج می دهند و به فروشنده اعتماد نمی کنند بعد ازاعتماد به فروشنده  و تصمیم به خرید, پیشنهاد های بعدی که به آنها می شود را خیلی سریعتر انتخاب و تایید می کنند پس از این مزیت عالی استفاده کنید و فروش خود را افزایش دهید نکته ی مهم اینکه تا مشتری خرید اول خود را نهایی نکرده است اقدام به بیش فروشی نکنید درواقع صبر کنید خرید اول خود را قطعی کند بعد پیشنهاد های دیگر به او دهید.
۳-از مشتریان فعلی خود مشتری بگیرید
زمانیکه مشتری پیش شما برای خرید مراجعه میکند بعد از اینکه خرید خود را انجام داد و قصد خروج از فروشگاه شمارا داشت لیست معرفی مشتریان را به او بدهید و ازاو خواهش کنید تا اسم و شماره تلفن پنج نفر از دوستان و آشنایان و همکاران خود را که به کالای شما نیاز دارند را بنویسد و به مشتری اعلام کنید که هر کدام از افراد این لیست از شما خرید کردن هدیه یا پاداشی به او خواهید داد تا در پر کردن فرم ترغیب شود.و اگر اجازه داد که در صورت تماس با افراد داخل لیست نام او را به عنوان معرف بیان کنید خیلی تاثیر به سزایی دارد چون افراد راحتر اعتماد میکنند و اینگونه از تبلیغات شفاهی -کلامی یا دهان به دهان استفاده کرده اید و نیاز به هزینه های گزاف تبلیغات سرد تلوزیونی و... ندارید.
۴-به مشتری های  قبلی خود بیش فروشی کنید
به بهانه رضایت سنجی با مشتریان قبلی خود در ارتباط باشین تماس بگیرین و بعد از اینکه رضایتشون رو سنجیدید محصولات جدید رو پیشنهاد بدید .به هیچ وجه ارتباطتان را با مشتری قبلی قطع نکنید.
۵-بجای اینکه به مشتری تخفیف نقدی بدهید از روش جایگزین استفاده نمایید
بجای تخفیف نقدی سعی کنید از تخفیف کالایی استفاده کنید چرا که بطور مثال ۵۰ هزار تومان تخفیف می دهید ۵۰ هزار تومان از کف شما می رود با تخفیف کالایی هم کالای بیشتری فروخته اید هم ضرر کمتری متحمل شده اید چرا که بخشی از کالای دوم سود محسوب می شود که شما مبلغی برای آن پرداخت ننمودید.
روش دیگر اینست که بجای تخفیف نقدی به میزان تخفیفش مثلا ۵۰ هزار تومان به او اعتبار دهید و بگویید در خرید های بعدی به اندازه ی اعتبارش کالای رایگان تهیه کند با اینکار مشتری وفادار ایجاد می کنید.

در مقاله های بعدی نکات دیگری مطرح خواهد شد.

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش