توصیه هایی در فروشندگی ( استفاده از سرنخ های بدست آمده )

توصیه هایی در فروشندگی ( استفاده از سرنخ های بدست آمده )

شما به راه خود می روید و سرتان به کار خودتان مشغول است که یکباره کسی جلویتان سبز می شود و می خواهد با شما معامله کند.
چه شانسی !
می دانم اولین برداشت شما چیست. دلتان می خواهد معامله را فورا جوش بدهید. زندگی سخت است و شما نیز تمام روز را در تلاش برای جلب نظر مشتری ها و ایجاد موقعیت و تهیه مدارک این معامله و بوجود آوردن رابطه ها و انگیزه ها برای خریداران بوده اید.ا کنون معامله ای که استحقاقش را داشته اید پیش رویتان قرار گرفته است و شما هم تلاش خود را به کار می گیرید که از دستتان در نرود. لذا شروع می کنید.
ولی کمی صبر کنید.
گرفتن نتیجه مناسب به برنامه ریزی و انضباط نیاز دارد. ولی اگر واقعا می خواهید سر نخی را که از انتهای دیگر خط تلفن دریافت کرده اید مورد استفاده قرار دهید ، مطمئنم که بهترین کار این است که ابتدا نفس عمیق بکشید ، تا سه بشمارید و این چند گام ساده را بردارید.
   1-  تامل کنید و نوعی رابطه مناسب پیدا کنید. اگر طرف شما کسی است که تا آن زمان با او صحبت نکرده اید و نمی دانید چگونه فردی است. با خود بیندیشید : آیا از آن افرادی است که باید با آنها از حاشیه روی پرهیز کرد. فورا وارد معامله شد و یا از آنهایی است که لازم است به او ثابت نمایید می توانید مشکل او را حل کنید. کمی تامل می تواند مفید باشد لذا کمی با او تعارف و احوالپرسی کنید و سعی کنید رابطه دوستانه ای برقرار کنید .
   2-  سعی کنید کشف کنید که اوضاع از چه قرار است . مثلا می توانید بگویید : خیلی خوشحالم که با من تماس گرفته اید. راستی می توانم سوال کنم که چه کسی اسم مرا به شما داده است ؟ توجه داشته باشید که این مسئله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما باید حتما بدانید در کجای کار قرار دارید. در غیر اینصورت ، معامله ای وجود نخواهد داشت و فروشی صورت نخواهد گرفت. مسایل ممکن است بدانگونه که ظاهر می شوند نباشند. هستند کسانی که در مرحله اول به نظر می رسد خریدار باشند ولی در واقع به دنبال محبت و هم صحبت هستند. جای پای خود را محکم کنید. فورا برای جوش دادن معامله به وسط گود نپرید شاید خیلی زود باشد.
   3-  از طرف بخواهید یک ملاقات حضوری با شما داشته باشد. حتی اگر طرف مقابل بخواهد تلفنی معامله را جوش دهد باز هم بخواهید حضورا او را ملاقات نمایید.(مگر اینکه کارتان بازاریابی به وسیله تلفن باشد)برای جذب مشتری و حفظ او لازم است تماس شخصی وجود داشته باشد.
هرگز تصور را بر این نگیرید که یک معامله حتمی در دست دارید ، فروشندگی مثل گل بازی است و شما باید احتمالاتی را که وجود دارد ، به طرق مختلف و به شیوه های انسان دوستانه به نفع خودتان برگردانید.
اگر موفق به این کار شوید به منافع مادی خود نیز خواهید رسید.

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش