توصیه هایی در فروشندگی (وانمود کنید یک مشاور هستید زیرا چنین نیز هست)

توصیه هایی در فروشندگی (وانمود کنید یک مشاور هستید زیرا چنین نیز هست)

تمام فعالیتهای خود را برای فروش به صورت وظیفه مشاوره در نظر بگیرید. سالها قبل یکبار نومیدانه خود را با یک مشتری جدید روبرو دیدم. سعی داشتم برنامه ای برای او تدوین کنم اما هیچ چیز آن طور که باید و شاید عمل نمی کرد.
کاری که کردم به او گفتم ((ببین چارلی ، به جای اینکه بیش از این جلو برویم ، اجازه بده درباره آنچه که تاکنون صحبت کرده ایم کمی فکر کنم و هفته آینده با یک طرح و ایده جدید به دیدارت بیایم در صورتی که آن را پسندیدی ، می توانیم به مذاکرات خودمان ادامه بدهیم او با این کار موافقت کرد و نهایتا معامله را به سرانجام رساندم. زمان درازی از آن نگذشته بود که تازه فهمیدم که چه کاری را صورت داده ام . من در واقع همان کاری را کرده بودم که معمولابرای شخصی که خواهان ارزیابی مشکلات پرسنل فروش شرکت خود می باشد انجام داده می شود .
برای لحظه ای تابلوی فروشندگی را پایین کشیده بودم و به این حقیقت رسیده بودم و چون هنوز نتوانسته ام برآورد دقیقی از مسئله مشتری خود داشته باشم پس نمی توانم راه حلی را به او ارائه دهم. با استفاده از روش مشاوره به خوبی می توان فروش های بیشتری را انجام داد . باید بخواهید و بتوانید گاه و بی گاه تلاش برای فروش را کنار گذاشته و قدری بیشتر فکر کنید . 
حل مشکلات 
موفقترین فروشندگان ، در حل مشکلات مشتریان حرفه ای هستند . فرضا اگر فروشنده اتومبیل هستید باید خودتان را موظف به حل مشکلات تردد مردم بدانید اگر فروشنده دستگاههای کپی و زیراکس هستید ، باید خود را حلال مشکلات مربوط به این مسائل در نظر بگیرید همچنین در صورتی که فروشنده تلفن هستید باید خود را حل کننده مشکلات مربوط به مخابرات بدانید. اما قبل از اینکه بتوانید تلاشی در راستای حل مشکلات مربوطه داشته باشید باید ابتدا مسئله را درک کنید . باید زمانی که قدم به تشکیلات یک مشتری می گذارید تمام پیش فرض های مربوط به چگونگی حل مشکلات مشتری را از ذهن خود بیرون بریزید .
بسیار از فروشندگان ، اصل مشاوره را در چارچوبی ساده تر بیان می کنند . اگر می خواهید چیزی را به شرکت دیگر بفروشید باید خود را موظف به سود آور ترین و مفید ترین راه حل برای آنها بدانید. هدف نهایی شما باید این باشد که چگونه می توانید سود دهی را افزایش دهید . هر کاری را که انجام می دهید و هر پیشنهادی را که ارائه می دهید باید به هدف نهایی شما که همان افزایش سود و درآمد مشتری شماست ، ختم شود. اهداف و روشهای خود را با این استاندارد بسنجید و مطمئن باشید که راه درازی را در جاده موفقیت خواهید پیمود. اگر علاقه ای به این نداشته باشید که در حل مشکلات مردم به آنها کمک کنید متاسفانه به شما باید اعلام می کنم که در مسیر درستی پیش نمیروید . در صورتی که نتوانید هر اقدام و عمل خود را درچارچوب کمک به مشتری در رسیدن به هدف مهم او قرار دهید ، یا فروش خود را بر پایه گول زدن و تقلب بنا کرده اید و یا اصلا قادر نخواهید بود او را قانع کنید که کالای شما ارزش کافی برای خریدن را دارد . هر دو حالت در نهایت به بیزاری مشتری از شما منجر خواهد شد که به طور قطع به چنین چیزی نیاز ندارید .
می توانید تحقیق کنید 
لغت مشورت و مشاوره در فرهنگ لغات به معنای درخواست و ارائه راهنمایی و اطلاعات و یا هدایت ذکر شده است . از نظر من ، این تعریف کاملا بین یک مشتری خوب و فروشنده حرفه ای صدق می کند. وقتی برای دیدن یک مشتری به نزد او می روید در واقع از او می خواهید که به شما کمک کند که بتوانید مشکلات او را درک کنید و برای حل آنها به او کمک کنید و از او می خواهید اطلاعات لازم را در اختیار شما بگذارد تا راه حل مناسبی را برای مشکلات او پیدا نمایید بنابراین ، رفتارتان باید مثل یک مشاور باشد ، زیرا این همان چیزی هست که شما هستید!
 

نظرات کاربران

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش