توصیه هایی در فروشندگی (هدایت جلسات)

توصیه هایی در فروشندگی (هدایت جلسات)

همیشه در هر مقطعی به مشتری خود بگویید که در چه چرخه ای از فروش هستید . از هدایت روند مکالمه به مسیر مورد نظرتان وحشت نداشته باشید.
سختی های انجام همه چیز و هیچ چیز برای اجتناب از رنجش مشتری 
چه بسیار دیدارهایی که بیهوده به پایان رسیده اند زیرا فروشنده می خواسته از رنجش مشتری اجتناب کند و به اصطلاح کاری کند و به آنها (( برنخورد)) و در نتیجه هیچ وقت نتوانسته به علت اصلی حضور خود در آنجا بپردازد.
همیشه آماده باشید که کنترل جلسه را به دست بگیرید . در رابطه با وضعیت موجود و جایگاه هر یک از شما در تجارت و روند کار صادقانه با مشتری خود صحبت کنید . در غیر اینصورت ، هر چند ممکن است جلسه ای طولانی و (( لذت بخش)) داشته باشید ولی در پایان آن هیچ یک از شما مطمئن نباشید که در مرحله بعد چه باید بکنید.
دنیای که در آن زندگی می کنیم دنیای کامل و آیده آل نیست . دنیای ما پر است از مردمانی با تفکرات مختلف و پیچیده – مردمی که اقدام بعدی آنها ممکن است برای ما چندان بدیهی نباشد . لذا همواره این خطر وجود دارد که مشتری احتمالی ما را در نیمه صحبت متوقف کند و بگوید :
(( لطفا یک لحظه صبر کنید . من هنوز آمادگی ورود به این مقوله را ندارم . شما خیلی تند می روید ))
چه اهمیتی دارد ؟ شما به اطلاعات نیاز دارید شما نیاز دارید بدانید آیا مشکلی هست که باید حل شود ؟ اگر ندانید چنین مشکلی در فلان قسمت وجود دارد قادر نخواهید بود معامله را به سر انجام برسانید . به نظر من خیلی بهتر است که با استفاده از یک سیستم (( سوالات مرحله بندی شده )) مشکل را روشن کنید تا اینکه آخرین لحظه صبر کنید ، پیشنهاد انجام معامله را مطرح نمایید و سپس دریابید که نکته مهمی وجود داشته است که باید به آن توجه می کردید ولی متاسفانه توجه نکرده اید.
کسب اطلاعات مورد نیاز برای پیشرفت در چرخه فروش حتی اگر مایل به شنیدن آنها نباشید 
گاهی اوقات به واسطه این اطلاعات قادر خواهید بود مسائلی را کشف کنید که مشتری هنوز آنها را علنی نکرده است و مثلا برای فروش کالای A  به دیدار مشتری می روید و مشتری با وجودی که نسبت به کالای A  خیلی هم علاقمند به نظر می رسد اما سوالاتی که مطرح می کنید و طی آنها سعی دارید روند صحبت را به فروش کالای A بکشانید برای شما روشن می شود که نیاز مشتری از طریق کالای B بهتر بر طرف می شود. هدف شما طبق ادعای خودتان ، حل مشکلات است و نباید بخواهید مشتری را با پیش فرض های خودتان ، منطبق کنید . لذا بهتر است به کالای B  رو کنید اما این کار زمانی میسر است که شما به پاسخ هایی که از طریق سوالهای مرحله بندی شده خودتان دریافت کرده اید به دقت گوش داده باشید .
چرخه های فروش در شرکتهای مختلف و مشتریان مختلف متفاوت هستند . به عبارت دیگر هیچ وقت نمی توانید مطمئن باشید یک نفر در چه زمانی با خرید فلان چیز موافقت خواهد کرد . هیچ وقت به مشتری فشار نیاورید . حتی اگر سوالات مرحله بندی شده را به دقت مطرح نمایید هنوز کارهای زیادی وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید ولی مهمترین نکته این است که برای ایجاد ارتباط با مشتری لازم است هر دوی شما بدانید در کجا قرار دارید و می خواهید به کجا بروید.
 

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش