توصیه هایی در فروشندگی (شور و شوق نشان دادن)

توصیه هایی در فروشندگی (شور و شوق نشان دادن)

مقصودم این نیست که شما باید مشتری را در آغوش بگیرید و یا در هنگام دست دادن با او چندین مرتبه دستش را تکان دهید و یا در تعریف از سر و  وضع و لباس او راه اغراق بپیمایید.
بین شوق نشان دادن و ابراز شوق تصنعی تفاوت زیادی وجود دارد. شوق واقعی پل ساز است ولی ابراز شور و شوق تصنعی پل ها را فرو می ریزد.
دیدار از مشتری برای فروش کالا مثل هر رابطه و عمل دیگر است و برای پا گرفتن به زمان نیاز دارد.
مرحله مقدماتی
وقتی مردم با شخص جدیدی روبرو می شوند ، از مراحل مختلفی می گذرند. یک فرآیند احساسی خاص بین افراد بشر وجود دارد که به آن مرحله ی معرفی آشنایی می گویند. شما ممکن است نتوانید در این مرحله تمام آن چیزهایی را که دلتان می خواهد ، بر زبان آورید زیرا هنوز به اندازه ی کافی با یکدیگر آشنا نشده اید . مشتری نیز مانند اکثر بزرگسالان نوع بشر قبل از اینکه بتواند با شخصی دیگر صمیمی شود به زمانی خاص برای انتخاب کردن و گزینش نیاز دارد.بنابراین بهترین راه برای نشان دادن اشتیاق خودتان در مرحله مقدماتی آشنایی این است که از روش های عملی استفاده کنید:
دست دادن قاطعانه ، تماس چشمی خوب (ولی نه به حدی که با زل زدن و خیره شدن اشتباه گرفته شود)،حرکات ملایم و حساب شده در هنگام راه رفتن از نقطه ای به نقطه ی دیگر ... و خیلی نکات کوچک دیگر از این قبیل می تواند در ایجاد اعتماد و اطمینان در رابطه ی جدیدی که سعی دارید به وجود آورید موثر باشند.
مرحله ی بعدی 
فقط شما هستید که می توانید بگویید مشتری شما چه زمانی مرحله ی مقدماتی را پشت سر گذاشته و وارد مرحله ی بعدی رابطه ی اجتماعی خود با شما شده است. ولی مطمئن باشید که این تغییر کاملا بارز و قابل تشخیص خواهد بود. نشانه ی آن ، رفتاری صمیمانه تر و برخوردهایی صریح تر بوده است که غالبا همراه با کاهش انقباض های عقلانی خواهد بود. آنچه شما می خواهید این است که به نقطه ای برسید که گوش دادن طرف به حرفها فقط به این دلیل نیست که قول داده به حرف هایتان گوش بدهد بلکه به این خاطر است که دلش می خواهد. وقتی مشاهده کردید که این تغییر رخ داد – که می تواند در اولین ملاقات و یا در ملاقات بعدی باشد – می توانید نحوه بیان مطالب را تغییر دهید.
شاید به این نتیجه برسید که در هنگام صحبت کردن از حرکات دست بیشتر استفاده کنید و یا هنگام مخاطب قراردادن طرف ، از لقبی که احساس کرده اید ترجیح می دهد به آن نام خوانده شود ، مثل آقای « پاورز » یا « بیل »  بیشتر استفاده کنید.
حتی ممکن است تشخیص دهید که بهتر است از جملات و عباراتی استفاده کنید که کمتر جنبه ی رسمی داشته باشند ، مثل استفاده از عباراتی نظیر « خودتان یک نگاه بکنید » « این چطور است؟ » یا « الان برایتان می گویم ما چطوری این کار را انجام دادیم.»
تلاش کنید از تکرار مطالب اجتناب کنید و همچنین از ژست ها و پاسخهای مکانیکی به دور باشید . اینها چیزهایی هستند که در همان برخورد اول موجب دلزدگی طرف می شوند. در نظر بگیرید اگر طرف به صحبت شما عادت داشته باشد  در موقع حرف زدن شما مرتب سرش را به علامت تایید تکان دهد ، چه احساسی در شما بوجود می آید؟
چشم خود را باز نگه دارید
اینها یک سری راهنمایی های کلی هستند ولی اصولا رفتار متقابل شما با طرف صحبتتان در هر مورد متفاوت خواهد بود زیرا افرادی که با شما روبرو خواهند بود متفاوتند و نکته ای که می خواهم بگویم این است که در همه حال ، برای اینکه یکی دو جلسه ی اول خود را سرشار از شوق کنید ، لازم است یک رابطه ی صمیمانه و دوستانه بوجود آورید.
 

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش