توصیه هایی در فروشندگی (خود را به اعتبار خودتان بفروشید)

توصیه هایی در فروشندگی (خود را به اعتبار خودتان بفروشید)

نکاتی که در زیر ارائه می شود می تواند در ایجاد انرژی و انگیزه در شما موثر باشد. سعی کنید آنها را به کار ببندید.صبح ها هنگام رفتن به سرکار به رادیو گوش ندهید.
معمولا برنامه های رادیو حاوی اخبار ملال آور فراوانی است که هیچ کاری از دست شما برای حل آن برنمی آید. اگر کمی صبر داشته باشید این اخبار را در طول روز از این و آن منبع دیگر خواهید شنید . بنابراین سعی کنید صبح خود را با شنیدن اخبار ملال آور و تاسف انگیز ضایع نکنید.
می توانید نوارهایی تهیه کنید که در واقع نشاط و انرژی برای شما به ارمغان می آورند و خود را عادت دهید در طول رانندگی به سمت محل کار ، فقط این گونه مطالب را گوش کنید و با نشاط و فکری آزاد و روشن روز را آغاز کنید .فروشنده ای را می شناسم که آنقدر به این مسائل پایبند است که حتی نمی داند رادیوی اتومبیلش کار می کند یا نه!
در مورد اهداف و همچنین یادداشت های خود دقیق و روشن باشید
مثلا اگر هدف شما این است که فلان اتومبیل را داشته باشید ، تصویری از آن را قاب کرده و در روی میز کارتان قرار دهید و یک تصویر دیگر هم روی در یخچال منزلتان بچسبانید . یا اگر از آن دسته افراد هستید که مساله را بادقت و جزئیات و تحلیل بیشتری در نظر می گیرند و مثلا هدفتان انجام مستقل معامله در ماه آینده است ، روی یک قطعه کاغذ هدف خود را یادداشت کنید. این کار باعث می شود که هدف شما بیشتر در پیش رویتان باشد و احتمال وقوع و انجام  رسیدن آن نیز بیشتر است.
تقویت های مثبت دریافت کنید
جالب است بدانید تعداد زیادی ((تیم)) موفق فروش وجود دارد . این تیم ها در واقع متشکل از افراد مختلفی است که هر یک از آنها بطور جداگانه عمل می کند ولی برای کمک و حمایت دائمی به یکدیگر به نظر خواهی ، انتقادهای سازنده و مشورت یکدیگر متکی هستند. برای اکثر ما ، این روش خیلی مفیدتر و کارسازتر از آن است که به تنهایی و بدون کمک دیگری عمل کنیم – البته اگر بتوانیم چنین رابطه ای را در محیط کاری خود ایجاد نماییم. سعی کنید چنین رابطه ای را بوجود آورید و آنوقت خواهید دید که چقدر مفید است.
بیرون بزنید!
بله ، به یک وقت تنفس کوچک برای صرف ناهار احتیاج دارید. شما هیچگاه نباید درتمام طول روز و تا پس از زمانی که برای صرف ناهار لازم دارید کار کنید. مطالعات و تحقیقات در رابطه با فروشندگان نشان می دهد آن دسته از افرادی که هنگام ظهر یک ساعت کار را تعطیل می کنند و از دفتر بیرون می روند و قدم زنان به یک رستوران می روند از نظر حجم فروش خیلی کارآمدتر از آنهایی هستند که لاینقطع تا ساعتها بعد از وقت ناهار به کار ادامه می دهند.
برای خودتان یادداشت بگذارید
(( می توانم انجام دهم))
((بیشتر مسائلی که موجب نگرانی من می شوند هرگز وقوع نخواهند یافت.))
((من مشکل بیش از 500 مشتری را تا به حال حل کرده ام.))
سعی کنید در پایان هفته برای خودتان یک یادداشت روی میز بگذارید . هیچ بعید نیست که صبح روز اول هفته که به دفتر وارد می شوید مطلب آن را فراموش کرده باشید و در آنموقع است که مشاهده ی آن موجب رضایت خاطر شما خواهد شد و اولین روز هفته ی خود را با دلخوشی و امید بیشتر شروع خواهید کرد.
مطالب را در دسترس خود نگه دارید
در محل کار من ، عادت داریم معمولا در مواجه با مسایل کوچک روزمره به یکدیگر یادآوری کنیم که (( اینکه جراحی مغز و اعصاب نیست !)) واقعا هم نیست! فراموشی در مورد تماس با یک مشتری و یافراموش کردن روز مقرر برای رفتن به ملاقات فلان کس و یا تاریخ تحویل کالا به فلان شرکت ، مشکلات کوچک و بزرگ با مشتریان و امثالهم ، با وجودی که می توانند مشکل آفرین باشند اما پایان دنیا را رقم نمی زنند بعضی اوقات مسایل و مشکلات خیلی بزرگتر از آنچه که واقعا هستند به نظر می رسند. هرچه روز به پیش می رود سعی کنید این مساله را بیشتر در نظر داشته باشید. برای خود من این مساله خصوصا در فاصله ساعت 2 تا 4 بعدازظهر بسیار حائز اهمیت است . معمولا در این موقع از روز است که مشکلات بسیار بزرگتر از آنچه که هستند جلوه می کنند. آیا زمانی مشابه برای شما وجود دارد؟ در این صورت ، در این فاصله زمانی باید به خودتان تنفس بدهید!
 

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش