توصیه هایی در فروشندگی(سازگار کردن کالا یا خدمات)

توصیه هایی در فروشندگی(سازگار کردن کالا یا خدمات)

چگونه می توانید کالا یا خدمات موجود را با نیاز یک مشتری خاص سازگار کنید؟ دندانپزشکان برای پر کردن دندان یا روکش کردن آن از طلا و نقره استفاده می کنند . این به دلیل قابلیت انعطاف این فلزات است . این فلزات به آسانی شکل می پذیرند و به طور کامل دندان را در برمیگیرند .
به همین ترتیب ، شما باید همواره به این فکر کنید که کالا یا خدمات شما چگونه  می تواند مطابق با نیاز ها و شرایط خاص هر یک از مشتریان شکل بگیرد.
گیره کاغذ 
اجازه دهید یک مثال ساده بیاوریم . فرض می کنیم شما در کار تجارت گیره کاغذ هستید . فکر می کنید یک گیره کاغذ را به چند شیوه می توان مورد استفاده قرار داد؟ به طور بدیهی خواهید گفت که گیره کاغذ وسیله فلزی کوچکی برای وصل کردن اوراق کاغذ است . ولی اگر کمی بیشتر فکرتان را به کار بیاندازید متوجه خواهید شد که مردم از گیره کاغذ برای انجام مقاصد مختلف استفاده می کنند : بعضی  ها گیره را به هم می پیچانند و میله درست می کنند، گروهی از آن برای تمیز کردن درزهای ابزاری مانند ماشین تحریر و غیره استفاده می کنند ، بعضی از مردم آن را به جای میله کوچک دسته عینکشان به کار می برند و حتی هستند کسانی که آنها را از داخل یکدیگر عبور داده و حلقه یا زنجیر تزئینی درست می کنند. من خودم یک بار (البته با دقت و احتیاط) از دو گیره ی کاغذ برای بیرون آوردن دیسک از داخل کامپیوتر استفاده کردم.
احتمالا صدها مورد استفاده مختلف ، به غیر از نگهداری اوراق کاغذ ، برای گیره های فلزی کاغذ وجود دارد . آیا صدها مورد استفاده دیگر برای کالا یا خدماتی که ارائه می دهید در نظر مجسم کرده اید؟ قبل از اینکه این امکان را کنار بگذارید بهتر است بدانید که برای تبلیغ کالای خود به صدها مورد استفاده نیاز ندارید. شما فقط به یک مورد استفاده نیاز دارید و بس. 
مگر نه اینکه جوش شیرین برای آشپزخانه به کار میرود؟.. اما شرکت آرم اندهمر اصرار دارد در آگهی های خود از آن به عنوان وسیله ی بوزدایی یخچال نام ببرد. آیا کسی را می شناسید که امروزه از جوش شیرین برای این منظور استفاده کند؟
همه می دانیم که هیچکس نباید غذای خود را دست کاری کند یا به عبارت دیگر با آن بازی کند . ولی آنهایی که ژله ی جل –او را می سازند چنین اعتقادی  را دارند. در آگهی های تبلیغاتی آنها با استفاده از ژله ، شیرنی های ژله ای ساخته می شد که سپس کودکان مجاز بودند قبل از خوردن شیرنی های ژله ای که شکل های مختلفی را داشت با آنها بازی کنند . آنها همراه با هر بسته ژله یک قالب نیز به مشتری می دادند. مشاهدات مختلف نشان داد که مردم  بسیار زیادی به خرید ژله روی آوردند و خیلی از خانواده ها دیده می شد که ژله های مزبور را به تعداد زیاد در بسته های 12 تایی می خریدند. انعطاف پذیری کالا همین است.
از خود بپرسید!
آیا آنچه می فروشید فقط به درد یک کار می خورد ؟ یا آیا می توان آن را با کاربردهای دیگرنیز منطبق کرد؟ آیا می توانید آن را برای استفاده در کارهای دیگری نیز در نظر بگیرید؟ آیا می توانید آن را با دیدگاهی دیگر و یا برای گروه دیگری از مردم ارائه دهید؟ حل این مسئله با گشایش ذهن خودتان به روی احتمال ها و امکان های جدید و سپس پیروی از آنها مقدور است.
نمی خواهیم بگوییم که شما باید یک هنری فورد یا توماس ادیسون دیگر شوید تا بتوانید اصل فوق را برای خودتان کارساز کنید. در ابتدای کار ، از ساده شروع کنید. می توانید فقط با یک امکان جدید آغاز کنید و اگر مفید واقع نشد نه تنها آینده شما را تغییر خواهد داد بلکه ممکن است بر آینده ی تولید کالای مزبور نیز اثربگذارد.

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش