تاثیر لینک سازی در افزایش رتبه سایت

تاثیر لینک سازی در افزایش رتبه سایت

به هرفعالیتی که موجب ایجاد لینک برای سایت شما می شود،لینک سازی گفته می شود.لینک سازی خیلی اوقات در حالت عادی بدون اینکه شما بدانید اتفاق می افتد.برای مثال ،وقتی سایت خود را در سایت های نیازمندی تبلیغ می کنید ولینک آن قرار می دهید ،این خود یک لینک سازی محسوب می شود.

لینک سازی یعنی ساخت لینک هایی که به سایت شما اشاره دارندسایت شما به لینک سازی نیاز دارد.بدون لینک سازی هر چه محتوا و ساختار سایت خود از نظر سئو انجام داده اید ،بی فایده خواهد بود (بجز موارد کم یا بی رقابت).وقتی لینک شما در سایت های تالار گفتگو (forum)قرار می گیرد،وقتی لینک شما در وبلاگی در قسمت پیوندها قرار می گیرد،وقتی برای سایت خود تبلیغ بنری می کنید (لینک بنر)،وقتی لینک شما در کامنتی ثبت می شود ،زمانی که سایتی شما را در قسمت مورد علاقه خود به عنوان لینک مفید قرار می دهد و یا در موضوع خاصی به صفحه ای از سایت شما ارجاع می دهد،وقتی لینک شما در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود ،همه ی اینها لینک سازی محسوب میشود.
هر لینکی در سطح اینترنت که به سایت شما اشاره داشته باشد بک لینک نامیده می شود.
یک سایت بدون اینکه کسی او را لینک کرده باشد ،محبوبیتی در موتورهای جستجو نخواهد داشت .لذا هرچقد که سایت با کیفیت و کاملی با محتوای داغ و به روز داشته باشید و بهینه سازی داخلی خوبی برای سایت خود انجام داده باشید باز هم بدون لینک سازی نتایج خوبی در موتورهای جستجوکسب نخواهید کردمگر برای عناوین کلیدی که رقابتی برای آنها وجود ندارد .
بهینه سازی داخلی سایت مانند چرخ اتومبیل می ماند.یک اتومبیل ،برای حرکت ،نیاز به چرخ دارد.هرچقدر هم که موتور و بدنه قوی باشد بدون چرخ هیچ خاصیتی ندارد .بهینه سازی داخلی مانند چرخ ،تنها پایه حرکت هست.اگر سایتی لینک سازی نداشته باشد مانند یک اتومبیل بدون موتور و با بدنه ضعیف است.
برای ایجاد یک بک لینک به سایت خود می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:
استفاده از انجمن ها و تالارهای گفتگو
یکی از بهترین مکان های ایجاد لینک ،وبسایت فروم ها و تالارهای گفتمان می باشد که می توانید مقالات خود را در آنها با ذکر منبع منتشر کنید.البته فراموش نشود امضا ء انجمن را لینک به وب سایت خود قرار دهید و همچنین در بخش پروفایل آدرس وبسایت را حتما درج نمایید.
ایجاد وبلاگ
در سایت های ساخت وبلاگ رایگان می توانید عضو شده و مقالات خود را در آنها نیز بارگذاری نمایید البته این کار حتما با ذکر منبع انجام دهید.
درج آگهی در سایت های نیازمندی
کافی است در گوگل  عبارت "درج آگهی رایگان" را جستجو کنید.فهرستی از صدها وبسایت درج آگهی و نیازمندی رایگان نمایش داده می شود که شما می توانید بصورت رایگان آگهی خود را به همراه لینک در انها درج کنید.
فعالیت در شبکه های اجتماعی
درپست های قبلی توضیحات کامل ارائه شده است.
نظرگذاری در وبلاگ ها
برخی از سایت ها امکان ارسال نظر با قابلیت درج لینک را می دهند که نظر شما در سایت نمایش داده می شود و عنوان نام سایت شما به وبسایت شما لینک می گردد.
ارسال پست مهمان
برخی ازوبسایت ها به سایر نویسندگان این امکان را می دهند تا مقالات خود را با ذکر منبع بارگذاری نمایند.
نقشه گوگل
می توانید در نقشه گوگل مکان مجموعه و آدرس وبسایت خود را ثبت نمایید.
استفاده از سرویس های های ارایه بک لینک
برخی از سرویس های ارائه بک لینک وجود دارند که با دریافت هزینه و یا در ازای درج لینک سایت های دیگر در سایت شما به سایت شما لینک می دهند.
انجام تبلیغات بنری

اگر مشکل هزینه ندارید می توانید از وب سایت های مختلف بخواهید در ازای پرداخت هزینه بنر همراه با لینک شما را در وبسایت خود بگذارند و یا می توانید از شبکه های تبلیغاتی برای انجام تبلیغات سایت خود استفاده نمایید.

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش