الفبای بازاریابی ب : برنامه ریزی

الفبای بازاریابی    ب : برنامه ریزی

((برنامه ریزی دقیق و منظم پیمودن نیمی از راه است))  ناپلئون هیل
برنامه ریزی واژه ای آشناست که در انجام کوچکترین کارهای فردی تا انجام بزرگترین کارهای گروهی ، وجود آن به شدت ضروری است .
پیتر دارکر می گوید (( اقدام بدون برنامه ریزی دلیل هر شکستی است ))
در برنامه ریزی رعایت برخی نکات بسیار مهم است که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.
ابتدا باید هدف کاملا مشخص باشد . وقت و امکانات موجدمان هم مشخص شود تا بتوانیم سرعت متناسب انجام آن کار را داشته باشیم و اگر امکانات موجودمان برای رسیدن به هدف کافی نیست ،  تا جای ممکن کمبود ها را تهیه کنیم.سپس باید طبق منطق و تجربه ، پیشامدهای احتمالی را در نظر گرفت و آمادگی برخورد با آنها را داشت که در صورت لزوم ، واکنش های مناسب بلافاصله نشان داده شود.
حضرت علی (ع) می فرماید :(( هر کس بر اساس برنامه ریزی برنخیزد ، سختی ها او را متوقف خواهند کرد.))
با برنامه ریزی متوجه می شویم که چه کارهایی زائد است و ما را در راه رسیدن به هدف مان کمک نمی کند ، پس وقتمان را برای آنها نمی گذاریم و به جای آنها می توانیم در کوتاهترین زمان بهترین نتیجه را بگیریم برنامه ریزی به ما کمک می کند که هر کاری را درست در بهترین لحظه انجام دهیم و نوبت انجام هر کاری را رعایت کنیم. برای یک بازاریاب ،در بازاریابی برنامه ریزی باید در راستای جلب رضایت هر چه بیشتر مشتری باشد . یعنی تدوین یک برنامه کامل برای رسیدگی و سرویس دهی به مشتری سابق و جذب مشتری جدید. به طور مثال شروع کار ، باید هر روز راس ساعت مشخص ، یا ملاقات با مشتری طبق قرار مقرر صورت پذیرد.
((بهترین برنامه ریزی برای آینده ، استفاده درست از زمان حال است )) آلبر کامو
الفبای بعدی در پست های آینده

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش