الفبای بازاریابی چ:چالش و طرح مشکل

الفبای بازاریابی  چ:چالش و طرح مشکل

(( اگر می خواهید کسی از دید شما به مسئله ای نگاه کند ، او را به چالش بکشید ))
یکی از قوی ترین راه های گرفتن جواب مثبت در بازاریابی این است که مشتری را به چالش بکشید ، به این معنا که برای مشتری طرح مسئله و مشکل کنید.
کلیدهای چالش ، استفاده از کلماتی مانند  چطور؟ کجا ؟ چرا ؟ چه کسی؟ و یا چی ؟ است. به طور مثال وقتی به شخصی که در جایی استخدام نبوده و تحت پوشش بیمه اجباری هم نیست ، می خواهید بیمه عمر بفروشید ، می توانید بحث را این گونه آغاز کنید ، که از او بپرسید : آیا شما تحت پوشش بیمه برای دریافت حقوق بازنشستگی هستید ؟ که طبیعتا جواب منفی است . در اینجا برای چالش کشیدن او باید بپرسید که تا به حال به این فکر کرده اید که اگر وقت استراحت و بازنشستگی شما برسد و حقوق بازنشستگی نداشته باشید ، مجبورید که به جای استراحت همچنان کار کنید ؟
تا اینجا شما مرحله به چالش کشیدن را انجام داده اید . آن شخص به فکر فرو می رود ، اما به احتمال خیلی زیاد اطلاعات کافی در مورد بیمه عمر ندارد. پس باید این سوال مطرح شود ، که اگر من یک راه حل داشته باشم که حتی شما که در جایی مشغول به کار نیستید بتوانید از حقوق بازنشستگی برخوردار شوید ، آیا علاقمند هستید اطلاعات بیشتری به شما بدهم ؟ می دانید که هیچ کس به چنین سوالی جواب منفی نمی دهد . پس شروع می کنید به توضیح و خواهید دید که با دقت به حرف های شما گوش خواهد داد. 
به چالش کشیدن مشتری ، فنی بسیار ضروری است. بنابراین باید کاری کنید که مشتری به محصولتان علاقمند شود و خودش خواستار استفاده از آن شود . این روش یکی از بهترین راه ها برای به چالش کشیدن مشتری است . یعنی برای مشتری طرح مسئله کنید ، سپس برای رسیدن وی به جواب که همان محصول شماست ، کمکش کنید 
آلبرت انیشتین حتی در نوجوانی از به چالش کشیدن نظرات و عقاید اطرافیانش ابایی نداشت .
برای آگاهی از ادامه الفبای بازاریابی با ما همراه باشید

نظرات کاربران

  • محبوبه 26 فروردین 96

    سلام ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون

  • محمد 26 فروردین 96

    سلام ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش