الفبای بازاریابی د : دانش های مربوطه

الفبای بازاریابی  د : دانش های مربوطه

« علم و دانش کلیدی است که همه درها با آن باز می شوند.» آناتول فرانس
علم بازاریابی از بسیاری علوم مختلف تشکیل شده است که نقطه مشترک آنها ، کارایی شان در بازاریابی است.
در ادامه به 5 مورد از آنها به صورت خلاصه اشاره می شود تا شما نیز متوجه اهمیت آنها شوید و به دنبال کسب دانش بیشتری در این زمینه ها باشید.
روان شناسی
علم روان شناسی کمک می کند که شما هنگام مذاکره با مشتری هایتان با زیر نظر گرفتن حالات ، رفتار ، میزان صدا و سوالات آن ها متوجه تمایلات و نگرانی های آنها بشوید و با حل کردن این نگرانی ها و توجه نشان دادن به تمایلات شان به عملی شدن معامله کمک کنید. به طور مثال وقتی سوال هایی به صورت غیر مستقیم در مورد طول عمر م حصول شما یا کیفیتش می پرسند ، شما باید با درک نگرانی آنها ، این مسئله را به صراحت برایشان توضیح داده و حل کنید.
جامعه شناسی
جامعه شناسی به شما کمک می کند که بدانید در جامعه چه رفتارها و تمایلاتی به صورت کلی و عرفی رایج شده است. به این ترتیب می توانید به چگونگی تامین نیازهای افراد جامعه در حد گسترده پی ببرید که کمک شایانی به شناخته شدن محصول شما می کند .
اقتصاد
در صورتی که شما به مباحث اقتصاد تسلط داشته باشید راحت تر می توانید به مشتری بگویید که کدام معامله سود یا زیان بیشتری دارد. مثلا هنگام فروش بیمه عمر ، به مشتری می گویید مزایای این بیمه برای تامین مخارج عمل جراحی ، بسیار خوب و به صرفه است.
آمار 
با تسلط به علم آمار شما می توانید یک سری اطلاعات در مورد امور و اتفاقاتی که به صورت جاری در اطراف تان رخ می دهد جمع آوری کنید و با استناد به آنها به فروش خود کمک کنید.
مدیریت
 مدیریت ، مبحث گسترده ای است که کمک بسیاری به بازاریابی می کند و با احاطه یافتن به آن حداقل نتیجه این است که شما در مدیریت برنامه های خود و مدیریت ارتباط با مشتری ، فردی موفق خواهید شد.
برای تبدیل شدن به یک بازاریاب تمام عیار، حتما به علوم مرتبط به بازاریابی نیز مسط شوید.

« نخستین گام پیروزی ، آگاهی است. »
آنتونی رابینز

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش