الفبای بازاریابی خ : خلاقیت

الفبای بازاریابی  خ : خلاقیت

« آنچه سبب می شود که نیستی ، صورت هستی به خود بگیرد ، خلاقیت است.» افلاطون
همانگونه که می دانید ، چیزی به صورت اصول در می آید که قبلا بسیار اتفاق افتاده و تازگی نداشته باشد. کارل راجرز می گوید : «جوهر و ذات خلاقیت ، نو بودن آن است. » پس همه خلاقیت شما خارج از چاچوب و اصول شکل می گیرد و این نیازمند تغییر زاویه دید و تفکر عمیق شما در مورد هر مسئله ای است.
داستانی بسیار آموزنده :
مرزبانی در حال انجام وظیفه ، پسر جوانی را سوار دوچرخه می بیند که به همراهش کیسه ای پر از شن است و قصد خارج شدن از مرز را دارد . از او می پرسد : چه چیز در کیسه ات داری ؟ جوان جواب می دهد : شن. مرزبان می گوید : من مطمئنم تو در میان شن ها چیزی مخفی کرده ای . به همین دلیل دستور می دهد کیسه اش را بگردند اما چیزی نمی یابند . در روزهای بعد نیز ، چندین بار دیگر ، این کار جوان تکرار می شود اما مرزبانان هم پس از بازرسی ، چیزی مشکوکی پیدا نمی کنند . تا اینکه روزی مرزبان پسرک را در شهر می بیند و به او می گوید : نه اینجا دیگر مرز است و نه من مرزبان . حالا به من بگو آن روزها چه چیزی از مرز عبور می دادی ؟ پسرک جواب می دهد : «دوچرخه» . متوجه شدید؟! او با منحرف کردن ذهن مرزبان به سمت کیسه ای شن ، دوچرخه اش را از مرز عبور می داد.
بله! افراد بسیار کمی بوده اند که به تخیلات خود احترام گذاشته اند و آن ها را عملی کرده اند ، مانند برادران رایت که رویای پرواز را که سال ها در سر مردم بود ، عملی کردند. آنها نگفتند ای کاش می شد پرواز کرد ، بلکه گفتند : چگونه پرواز کنیم؟
در اصول زندگی بشر ، پرواز جایی نداشت ، اما برادران رایت با خروج از اصول توانستند پرواز کنند.
آندرو میتوس می گوید: «اگر همان کاری را انجام می دهید که همیشه انجام داده اید ، همان چیزی را به دست خواهید آورد که همیشه به دست آورده اید. »
اگر همیشه پیرو اصول باشید ، به چیز تازه ای نمی رسید.
« در مورد همه نوآوری ها و خلاقیت ها یک حقیقت ابتدایی وجود دارد : از لحظه ای که شخص به طور قطع مصمم به کاری می شود ، همه امداد های غیبی به کمک او می آیند.» گوته

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش