احرازمالکیت در گوگل وبمستر تولز

احرازمالکیت در گوگل وبمستر تولز

1.آپلود  فایل HTML: یک فایل HTML که گوگل در اختیار شما قرار می‌دهد را دانلود کرده و در شاخه اصلی وب‌سایتتان آپلود می‌کنید.
2.استفاده از پنل مدیریت دامنه: وارد پنل مدیریت دامنه موردنظر می‌شوید و در صورت پشتیبانی شرکت رجیسترار (ثبت‌کننده دامنه)، مستقیماً و در غیر این صورت با افزودن DNS TXT یا رکورد CNAME مالکیت خود را تائید می‌کنید.

3.اضافه کردن یک تگ HTML به قسمت کد HTML صفحه اصلی وب‌سایت.
4.استفاده از کد رهگیری Google Analytics: کد رهگیری (tracking code) که در وب‌سایت  خودتان از آن استفاده می‌کنید را کپی کنید (برای استفاده از این گزینه باید مجوز «edit» در Analytics را داشته باشید.)
5.استفاده از قطعه‌کد (snippet code) Google Tag Manager: قطعه‌کد Google Tag Manager مرتبط با سایت خود را کپی کنید. (برای این گزینه به مجوزهای View، Edit و Mange در سطح container در Tag Manager نیاز خواهید داشت.)
نکته: احراز مالکیت وب‌سایت‌هایی که توسط خود گوگل میزبانی می‌شوند، مانند بلاگر، به‌طور خودکار انجام می‌شود.
با www یا بدون www؟
به نظر شما این تصور درست است یا غلط: artinmehr.com با www. artinmehr.com فرقی ندارد.
پاسخ: غلط! هر یک از این دو دامنه، سرور متفاوتی را به گوگل نشان می‌دهد. درواقع، اگرچه که این دو دامنه شبیه به هم به نظر می‌رسند و در غالب موارد هم یک سایت را نشان می‌دهند، اما ازنظر فنی دو دامنه منحصربه‌فرد مجزا محسوب می‌شوند.
البته اگر در نوار آدرس مرورگر خود آدرس www. artinmehr.com را تایپ کنید به‌طور خودکار سایت artinmehr.com  را برای شما باز می‌کند. راز این شعبده چیست؟
فناوران آرتین آدرس www.modireweb.com را به‌عنوان دامنه preferred یا رسمی خود انتخاب کرده است و این یعنی که علاوه بر تنظیمات داخلی، از طریق تنظیمات گوگل وبمستر تولز نیز تمایل خود مبنی بر نمایش همه نتایج جستجو  چه با آدرس www و چه بدون آن، را به گوگل اعلام کرده‌ایم (در حال حاضر از طریق محیط قدیمی وبمستر تولز، دکمه چرخ‌دنده و سپس انتخاب Site Settings می‌توانید این تنظیمات را مشاهده کنید).
به یاد داشته باشید، اگر دامنه منتخب خود را مشخص نکنید، گوگل می‌تواند نسخه‌های www دار و بدون www دامنه شما را به‌عنوان دو وب‌سایت مجزا در نظر بگیرد و درنتیجه، همه آمار و ارقام بین این دو تقسیم خواهد شد.
 

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان
درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش